Do budowy hal stalowych wykorzystuje się konstrukcje blachownicowe tzw. ramowe albo konstrukcje kratownicowe. Te pierwsze wykonywane są z elementów stalowych, które pełnią funkcję dźwigarów. Występują one głównie w obiektach, które posiadają wewnętrzne instalacje pod powierzchnią dachu. Drugie wykorzystują ramy blachownicowe o przekrojach dwuteowych i zmiennej wysokości średnika w charakterze konstrukcji nośnych.

Do budowy ścian używana jest konstrukcja ryglowa z obramowaniami, w których instalowane są drzwi lub bramy. Do budowy doków przeładunkowych wykorzystuje się profile zimnogięte i gorącowalcowane.

W przypadku dachu, konstrukcją nośną bardzo często są profile zimnogięte typu „Z”. W halach o dużym rozstawie ram tę role pełnią głównie płatwie kratownicowe.

Każdy z wymienionych elementów wyposażony jest w zabezpieczenia antykorozyjne.

Wszystkie rozwiązania są realizowane na bazie indywidualnego projektu, dzięki temu nasze obiekty są dostosowane do potrzeb klienta. Wyróżniają się wysoką sztywnością, solidnością konstrukcji, a także odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W naszej ofercie